Velká Kraš - Velké Kunětice 3:1 (2:1)

05.11.2011 16:40

Jiskra dotahuje Sokol.

V souboji trpaslíků úspěšnější domácí. Jiskra projevila větší hlad po vítězství. Diváků jak na krajské soutěži!

Slunečné sobotní odpoledne přitáhlo do Velké Kraše na místní poměry nečekané množství diváků. V souboji 14. a 15. celku tabulky okresního přeboru šlo oběma mužstvům především o prestiž. Hosté v minulém kole senzačně porazili oslabený Jeseník a domácí dokázali bodovat v Lipové. Od prvních minut se tak bojovalo o každý míč a atmosféra na hřišti byla, jako kdyby šlo o postup do krajského přeboru. Sem tam se i žlutilo, ale rozhodčí zápas udržel v přijatelných mezích. Domácím se vrátil po delším disciplinárním trestu do sestavy Šulák a skvěle dirigoval obranu, v útoku byla znát přítomnost Luljaka. Ten také už v 10. minutě utekl a Roubalík poslal jeho centr z voleje do sítě - 1:0. Pak mohli zvýšit vedení Jiskry Ryba a Jánoš, ale brankou skončila až spolupráce osvědčené dvojice Luljak - Roubalík, oproti prvnímu gólu jen s tím rozdílem, že tentokrát si oba hráči prohodili role - 2:0. Sokol spoléhal na nakopávané míče na vysunutého Glombíčka a na rychlé brejky, ale proti obětavým domácím se dlouho nemohl prosadit. Až v závěru druhého poločasu snížil po rohovém kopu právě Glombíček na 2:1 a vrátil tak hosty do hry. Tři body byly ale pro Jiskru příliš lákavým soustem, než aby si ho nechala vzít. Po řadě šancí se nakonec do sítě Kunětic trefil Hendrych a domácí cenné vítězství uhájili. Sokol doplatil na svou starou bolest - neproměňování šancí - a odjel s prázdnou. Velká Kraš mu tak už dýchá na záda, ale v příštím kole jede na hřiště silných Zlatých Hor, zatímco hosty čeká mnohem přijatelnější Lipová.