Velká Kraš - Velké Kunětice 1:3 (0:0)

07.10.2012 11:23

Jiskra zaváhala

Derby dvou tradičních rivalů skončilo zaslouženým vítězstvím hostí. Domácí nastoupili díky FAČR v oslabené sestavě.

Nářky klubů nad činností ústředních orgánů FAČR ohledně změněné registraci hráčů se nesly celým úvodním kolem fotbalových soutěží, neboť řadě klubů "uvízli jejich hráči v Praze" a nemohli nastoupit. Jiskra tak třeba přišla o běhavé trio M. Roubalík, Hendrych a Višňa. Domácí navíc trpí na začátku sezóny tradiční nerozehraností. Zatímco v posledních kolech sezóny předvádějí solidní fotbal, po letních dovolených s absencí tréninku se hráči Velké Kraše na hřišti ještě hledali. Hosté tak vycítili šanci a hodlali překvapit podobně jako po zimní přestávce v Supíkovicích. První poločas byl typickou kopanou dvou celků ze spodní poloviny tabulky OP. Málo techniky, hodně dřiny a hodně faulů. Šance ke vstřelení branky vesměs žádné. Bylo jasné, že kdo dá první gól, vyhraje. To se povedlo v 64. minutě svátečnímu střelci Strapkovi, který by svou životní ranou ze 30 metrů do šibenice ovládl anketu o gól měsíce - 0:1. Domácí šli do křeče, střed jejich urostlé zálohy nedokázal čelit mrštnějším hostím a Jan Glombíček je dorazil dvěma povedenými hlavičkami - 0:3. Jiskra vstřelila čestný úspěch teprve v 89. minutě z pokutového kopu, když pevné nervy prokázal Janoš. A co říkal po zápase trenér domácího celku Daniel? "Za naší porážkou je třeba vidět několik důvodů. Tři hráče máme ještě na dovolené a další tři nám odstavila svou pomalou činností FAČR. Začátkem sezóny nás pak vždy trápí tradiční nerozehranost a úvodní poločas jasně ukázal, že o výsledku rozhodne to, kdo dá první gól. Ten se povedl parádní ranou Strapkovi a naší otevřené obrany pak využili hosté k definitivnímu rozhodnutí."

Sestava: Paleček - Ruman, Šulák, Randus, M. Ondrušík - R. Tirala, J. Ondrušík, Vybíral, Janoš - P. Roubalík, Ryba; střídali Daniel, Janošťák a Trusík