Velká Kraš - Supíkovice 2:2 (0:1)

27.11.2011 14:55

Jiskra všechny překvapila.

Domácí lídra tabulky obrali o body a v posledních pěti kolech jich získali už 8 - tedy téměř třikrát tolik než za předchozích 11 kol. Hosté se nedokázali s namrzlým trávníkem a tvrdou hrou soupeře vyrovnat.

Také ve Velké Kraši, podobně jako v Bělé by uvítali, kdyby se ještě hrálo dále. Domácí, kteří tomu v přípravě moc nedají a mužstvo skládají teprve za pochodu, nyní došli do stádia, kdy se již sehráli a po třech odehraných měsících se dostávají i do formy. Bohužel je čeká zimní přestávka. To hosté příchod podzimu rádi uvítali. V minulém kole totiž poprvé prohráli (v Jeseníku) a nyní ztratili bod i na trávníku předposlední Kraše. Na záda jim tak již dýchají Zlaté Hory a jarní boj o přeborníka okresu tak bude bezpochyby ještě zajímavý. V sobotním odpoledni dorazilo na fotbal do Velké Kraše neskutečné množství diváků, kteří vytvořili domácím skvělou atmosféru. Nerovný terén a promrzlá polovina hřiště více vyhovovala domácím, kteří technické nedostatky nahrazovali zvýšenou bojovností a urputností v osobních soubojích. Na hřišti se tak více bojovalo, než hrálo a tomu odpovídal i počet rozdaných karet. Vyrovnanou první půli rozhodl ve prospěch hostí gólem do šatny Šarman, který střelou ze 40 metrů nachytal nepozorného Vybírala - 0:1. V 56. minutě dostali domácí výhodu přímého kopu po faulu na Rybu a Šulák prokázal mistrovskou kopací techniku - 1:1. Pak Ondrušík trefil tyč a další šance domácích vychytal Bračík. Do vedení tak šli hosté když J. Příhoda vrátil do sítě vyražený míč - 1:2. Ale domácí se nevzdali a po další standartní situaci Jaroslavem Ondrušíkem vyrovnali na konečných 2:2. Jiskra se tak se svými diváky rozloučila solidním výkonem a za odměnu poskočila na 14. příčku. Supíkovice zůstaly v čele tabulky, ale před Zlatými Horami mají náskok už jen jeden bod.