Supíkovice - Velká Kraš 2:3 (2:0)

16.05.2013 17:15

Senzace kola v okresním přeboru

Jiskra předvedla nevídaný obrat a obrala vedoucí celek tabulky o všechny body. Domácí doplatili na neproměňování šancí.

Měla to být jasná záležitost spojená s vylepšením skóre lídra tabulky, ale nakonec diváci na stadionu Tatranu nevěřili svým očím. Domácí v utkání proti jasnému outsiderovi ztratili vyhraný zápas a teprve podruhé v letošním ročníku prohráli. Supíkovice v prvním poločase potvrzovaly roli favorita profesorským fotbalem a hosty přehrávaly. Do vedení se dostaly po střele - centru Kubíčka, jež nečekaně zaplula za záda Vybírala, druhou branku přidaly po tečované střele, kterou brankář Velké Kraše jen vyrazil a Beňo doklepl míč do sítě. "O přestávce jsme si řekli, že už nemáme co ztratit a můžeme jen překvapit," řekl k zázraku Jiskry trenér Daniel a pokračoval: "Ve středu jsme měli na utkání Tatranu s Bernarticemi své zvědy a ti zjistili, že na Supíkovice platí presing a zvýšená agresivita v osobních soubojích." Když v 66. minutě Šulák snížil na 2:1, hostům narostla křídla. Obětavostí vyrovnávali technické nedostatky a hra se přelévala od šestnáctky k šestnáctce. Domácí měli převahu, ale Koudelka nedokázal ze 3 m dostat míč do branky a 100% šanci spálil i Sedlář. Atmosféra na hřišti s přibývajícími minutami houstla, neboť hosté přitvrdili a jejich lavička vytvořila na sudího tlak. Na hřišti se žlutilo, domácí byli vyvedeni z koncentrace a Velká Kraš ve svém živlu. V 81. minutě střídající Šimoník vyrovnal - 2:2, a když o pět minut později M. Tirala obešel dva hráče a vypálil z 20 m do šibenice, byla senzace na světě - 2:3. "Chtěl bych všechny hráče pochválit za bojovnost, díky které dnes body doslova vydřeli," nešetřil po zápase uznáním svých svěřenců trenér Jiskry Daniel.

Sestava: Vybíral - Ruman, Šulák, Čecháček, Janoš - Henrych, M. Roubalík, M. Tirala, R. Tirala - Višňa, P. Roubalík; střidali Šimoník a Randus