Velká Kraš - Stará Červená Voda 2:2 (1:2)

04.11.2012 14:18

Nechutný závěr zápasu

Hromadná bitka znehodnotila fotbal. Pro Heckela přijela sanitka. Rozhodčímu Juříkovi zápas příliš nevyšel.

Favorizovaný Sokol ztratil po ostudném debaklu v derby s Černou Vodou další body a také hráče. To, co se dělo v sobotu v závěru zápasu na trávníku Jiskry nemá s fotbalem nic společného. Kdyby rozhodčí Juřík vyloučil Roubalíka s Juhaňákem po vzájemném okopávání a strkanicích už v 1. poločase, možná by byl klid. Takhle vzplály v závěru zápasu emoce a do Velké Kraše dorazila nejen sanitka, ale i Policie. Rizikový zápas se přitom dal při troše fištrónu předpokládat. Proti sobě stáli totiž frustrovaní hosté, kteří po ostudné prohře potřebovali zoufale zvítězit a proti nim domácí jedenáctka hrající tvrdě od podlahy. K tomu fantastické publikum. Sokol přijel navíc značně zdecimován - chyběli Ligenza, Machů, V. a J. Maceček, Chromek, Jílek a Distler. Přesto začali hosté lépe a už v 7. minutě Gurka pěkným lobem pod břevno poslal Starou Červenou Vodu do vedení - 0:1. Domácí hrozili tradičně ze standartních situací a po jedné z nich P. Roubalík vyrovnal - 1:1. Těsně před odchodem do kabin pronikl do pokutového území domácích Fidrich a vybojoval penaltu. Tu s jistotou proměnil Lapčík - 1:2. Hosté mohli přidat uklidňující pojistku ve druhé půli při nájezdu Lapčíka, ale nejlepší střelec hostí neměl dostatek klidu k zakončení. Přišlo známé "nedáš, dostaneš" a M. Roubalík vymetl z 25 metrů šibenici za Vašutovýni zády - 2:2. Poté se obě mužstva snažila za kažsou cenu strhnout vedení na svou stranu a šance se střídaly před oběma brankami. Bohužel v 87. minutě napětí vyvrcholilo a došlo ke zmiňované bitce, do níž se vedle hráčů zapojili i diváci! Hráči si trhali dresy a kopali do sebe. Rozhodčí Juřík paradoxně nikoho nepotrestal, jelikož v momentě napadení byl prý otočen zády a při následné strkanici taky nic neviděl, protože si zrovna zapisoval čísla hráčů, kteří se všeho účastní... Zápas se tedy dohrál a dohrál ho i Heckel. Tomu se ale po zápase udělalo špatně a noc pro podezření na otřes mozku musel strávit v jesenické nemocnici.

Sestava: Paleček - Janoš, Šulák, Vybíral, Randus - M. Tirala, M. Roubalík, Ryba, Hendrych - P. Roubalík, Šimoník; střídal J. Ondrušík