Velká Kraš - Jeseník B 2:1 (1:1)

27.05.2012 11:26

Senzace kola

Lídr tabulky padl na hřišti Jiskry. Oslabení hosté ale statečně vzdorovali a fandili jim i domácí diváci.

Ve Velké Kraši se v sobotním odpoledni napohled zrodila senzace kola. První Jeseník B tam překvapivě nedokázal bodovat a boj o přeborníka okresu tak bude ještě zajímavý. Vítězství pro Jiskru bezpochyby historickému ale nahráli sami hosté. Bez dorostenců se jich posbíralo jenom deset, a když se po pěti minutách jeden z nich zranil, hráli domácí skoro celý zápas dvojnásobnou přesilovku. Hráči Jeseníku se ale neuvěřitelně semkli a statečně vzdorovali. Dokonce se i po parádní dalekonosné střele ujali vedení - 0:1. Domácí mezitím zahazovali možné i nemožné a kdyby za první poločas dali pět branek, nikdo by se nedivil. Ukázalo se však, že nejsou zvyklí tvořit. Zažité mají bránění s ryclými brejky a útočení do plných jim nesedělo. S bídou tak za úvodních 45 minut rozvlnili jesenickou síť pouze jedinkrát, když se v 36. minutě po přihrávce Henrycha trefil Roubalík - 1:1. I ve druhém poločase bušila Jiskra do jesenické obrany jako hluchý do vrat a dlouho to k ničemu nevedlo. Brankář Jeseníku chytal fantasticky a tak stále platil nerozhodný stav. Dokonce i místní diváci známí svým patriotismem dokázali ocenit výkon hostí. Že tři body zůstanou ve Velké Kraši rozhodla až 77. minuta, kdy se trefil Jánoš - 1:2. Hosté ovšem cítili křivdu, protože z jejich pohledu předcházel gólu faul na hráče Jeseníku. Jiskra tak tři body získala, ale až tak velká sláva to tentokrát nebyla a trenéra Daniela mrzelo především neproměňování šancí.

Sestava: Paleček - Ruman, Šulák, M.Ondrušík, Randus - Jánoš, Vávra, M.Tirala, Henrych - Ryba, P.Roubalík; střídali J.Ondrušík a Trusík