Velká Kraš - Zlaté Hory B 1:1 (0:1)

30.06.2012 20:54

Jiskra urvala se Zlatými Horami bod

Domácí vydřeli zaslouženou remízu v přeposlední minutě zápasu. Hosté v dostizích s Bělou ztratili body.

Jiskra je doma mnohem silnější než venku a v sobotu hodlala znepříjemnit život i jasnému favoritu ze Zlatých Hor, který bojuje o titul přeborníka okresu. Hosté navíc přijeli ve skutečně béčkové sestavě a tak souboj celků z opačných pólů tabulky nabídl vyrovnaný fotbal s dramatickou koncovkou. která vedla ke konečené dělbě bodů. V prvním poločase měli více ze hry hosté, ale do vedení šli až ve 40. minutě, když při Husvetově centru Charalambidis odlákal obránce a Šos poslal Zlaté Hory do vedení - 0:1. Domácí si vytvářeli tlak jen ze standartních situací, ale když už míč propadl brankáři Kovačevitému k Roubalíkovi, ten byl z toho tak překvapen, že nedokázal zakončit. I druhý poločas zahájili lépe hosté a po Botově centru přehodil Šos Palečka. Vracející se domácí obránce ale stihl míč vyhlavičkovat z brankové čáry. Pak po Botově střele z 25 metrů Charalambidis poslal dorážku vysoko nad a karta se začala postupně obracet. V 66. minutě po rohu domácích musel Hendrychovu střelu vykopávat na druhé straně z brankové čáry Harazin. Domácí se tlačili k zakončení a rtuťovitý Roubalík dělal obraně Zlatých Hor velké problémy. Diváci vytvořili v závěrečných minutách i tradiční tlak na rozhodčího a tak se hrálo mnohem více na polovině hostí. V 80. minutě trefil Šulák břevno a nápor Jiskry se stupňoval. Přes vypjatou atmosféru došlo i na fair play, když Hendrych přiznal za nepříznivého stavu pro domácí teč a přenechal míč oproti verdiktu sudího soupeři. Minutu před koncem se Šulák vydal na velké sólo a i když byl faulován, stihl prodloužit na Rybu, který přehlavičkoval malého Kovačevitého - 1:1. Zápas tak skončil zaslouženou remízou, jež ale zkomplikovala plány Zlatých Hor na první místo v tabulce.

Sestava: Paleček - Ruman, Šulák, M. Ondrušík, Jánoš - Hendrych, Vybíral, R. Tirala, Ryba - Roubalík, J. Ondrušík; střídal Randus