Velká Kraš - Stará Červená Voda 2:4 (1:3)

15.04.2012 11:16

Gól skoro z půlky

V bojovném zápase Jiskra poprvé na jaře prohrála. Sokol táhl Jakub Maceček.

Sobotní fotbalový duel ve Velké Kraši přitáhl navzdory studenému počasí nečekané množství diváků. Domácí na jaře už nasbírali 7 bodů a zálusk měli proti loňskému účastníku krajské soutěže i na další. Ale Sokol na jaře chytil formu jako hrom a neztratil ani bod. V minulém kole vyřídil i Jeseník. Dal se tedy čekat zajímavý fotbal a skutečně na nedostatek dramatických situací si diváci během zápasu rozhodně nemohli stěžovat. Na malém hřišti nebyla nouze o osobní kontakty a bojovalo se jako o život. V 19. minutě šli domácí dokonce do vedení, když se Šulák těsně za půlkou opřel do míče a s pomocí větru překonal překvapeného Ligenzu - 1:0. Postupem času se ale přece jen začala projevovat fotbalová kvalita hostů. Hráči Sokola si vytvářeli šance a dokázali je také proměňovat. Tak se jim povedlo do přestávky dokonale otočit skóre. K obratu zavelel Jakub Maceček, který byl v sobotu doslova k neudržení. Nejprve se prosadil ve skrumáži a poté přesně hlavičkoval. Na 3:1 zvýšil těsně před přestávkou Juhaňák. Ve 2. poločase domácí přitvrdili a na trávníku se jiskřilo. Hráči Jiskry museli jít dokonce do deseti, ale zakousli se a ještě hodně svého soupeře v posledních minutách zlobili. Sokol nejprve z penalty Lapčíkem zvýšil na 1:4, ale domácí stejnou zbraní odpověděli, když hraní rukou ve vápně potrestal Šulák - 2:4. Víc ale kvůli skvělému Ligenzovi už nedokázali a utrpěli tak první letošní porážku.