Velká Kraš - Černá Voda 6:3 (3:2)

27.03.2012 16:36

Jiskra na vítězné vlně

Po Vápenné zdolala Velká Kraš i silný Kameník. Divoká přestřelka se musela divákům líbit.

Otloukánek okresního přeboru posledních let povstal jako Fénix z popela a stává se postrachem favoritů. Do Velké Kraše už se asi nebude jezdit pro vylepšení skóre a jisté tři body. Sobotní zápas připomněl divákům časy zašlé slávy ze 70. let minulého století, kdy Jiskra válela v OP šumperského okresu - tedy dnešní I.B třídě. Kameník přitom přijel s cílem zvítězit a zacelit tak manko po domácí prohře s Jeseníkem v minulém kole. Ale domácí namlsáni vítězstvím nad Vápennou toužili po dalším skalpu a před početnou diváckou kulisou se hrál fotbal, jaký už dlouho ve Velké Kraši nebyl k vidění. Jiskra vstoupila do zápasu aktivněji a po přímém kopu Šuláka se ujala vedení - 1:0. Pak unikl po křídle Pavel Roubalík a střelou pod břevno nedal Pavlíčkovi šanci - 2:0. Ale Černá Voda se nemínila s takovýmto vývojem zápasu smířit a Nečesal přesnou hlavičkou vrátil hosty do zápasu - 1:2. Strhující drama pokračovalo a útok střídal útok. Dvoubrankové vedení vrátil domácím střelou z 25 m Jánoš - 3:1. Hosté se ale opět vrátili do zápasu a po Nártově hlavičce ještě do poločasu snížili náskok domácích - 3:2. Když na začátku 2. půle Nátr vyrovnal na 3:3, zdálo se, že se karta obrací a hosté potvrdí roli favorita. Ale domácí už dávno nejsou odevzdaným soupeřem. Přiložili pod kotlem a zatlačili Kameník na jeho polovinu. Po přihrávce Ondrušíka strhl vedení na stranu Jiskry Ryba - 4:3, který v sobotu odehrál velice dobrý zápas. Po chvíli Ryba opět unikl obraně Černé Vody a pěknou střelou překonal Pavlíčka - 5:3. Euforie v řadách příznivců Jiskry byla obrovská. Ale ani to ještě nebyl konec. Po faulu na Pavla Roubalíka proměnil Jánoš pokutový kop a Jiskra dosáhla nečekaně vysokého vítězství - 6:3.

Sestava: Paleček - Ruman, Šulák, M. Ondrušík, Janošťák - Hendrych, Vávra, Ryba, Jánoš -               P. Roubalík, M. Roubalík; střídali J. Ondrušík, Randus a Vysloužil