Vápenná - Velká Kraš 5:0 (3:0)

24.06.2011 15:39

Jednoznačná záležitost

Zápas provázeli emoce, jako by se hrálo o postup. Domácí se sešli v nebývalé síle a Jiskře nic nedovolili. Stoprocentní exekutor Prošvic.

V sobotním podmračeném odpoledni sledovala hrstka diváků na krásném stadionu ve Vápenné (který by si zasloužil nejméně krajskou soutěž) utkání dvou nejslabších celků Jesenicka. V pralesní lize se utkala předposlední Vápenná s poslední Velkou Kraší. Pokud by hosté vyhráli. mohli se na svého soupeře bodově dotáhnout, ale před něho už jít nemohli, neboť domácí měli lepší celkové skóre i vzájemné zápasy. Zápas měl ale napětí, jako by se hrálo nejméně o postup do kraje. Diskutovalo se o každý míč, sem se i jiskřilo od kopaček a rozhodčí Malaník to vůbec neměl jednoduché. Nutno přiznat, že hráči Vápenné asi měli po zápase na rozlučku se sezónou, protože se sešli nebývale kompletní a během čtvrthodiny Jiskře jasně ukázali, kdo je na hřišti pánem. Už v 1. minutě se kopala penalta. Prošvic prokázal pevné nervy a nedal Vybíralovi šanci - 1:0. V 8.minutě se po závaru před brankou Velké Kraše prosadil Fojtík - 2:0, a ten samý hráč v 17.minutě zvýšil na 3:0. Domácí byli v drtivém vstupu do zápasu mnohem efektivnější než Jiskra, neboť Ryba z týmu hostí trefil jen tyč a přímý kop Ondrušíka brankář Vápenné Chromek vyboxoval mimo tyče. Po dvaceti minutách skončil fotbal, na který se dalo dívat, a následovala honěná od šestnáctky k šestnáctce. Občas se hráči více než o míč starali o nohy soupeře a na hřišti plály emoce. Góly tak padaly až v závěru zápasu. Nejprve se blýskl druhou úspěšně proměněnou penaltou Prošvic - 4:0 a těsně před koncem upravil na konečných 5:0 Zifcsák. Vápenná tak "uhájila" předposlední post a skončila v konečném účtování o 6 bodů před svým sobotním soupeřem. Paradoxem je, že oba celky mohly po zápase slavit postup! Okresní soutěž se totiž v příštím ročníku ruší a všechny celky postupují do okresního přeboru.

Diskusní téma: Vápenná - Velká Kraš 5:0 (3:0)