Černá Voda - Velká Kraš 8:1 (1:0)

16.05.2011 20:46

Jednoznačná záležitost

Hosté vzdorovali pouze poločas. Kameník slaví návrat do okresního přeboru. Trávník jako v Madridu.

Fotbalový oddíl z Černé Vody má bohatou a úspěšnou historii. V letech 1966 - 1976 a na počátku osmdesátých let hrál totiž v okresním přeboru bývalého okresu Šumperk (de facto dnešní I.B třída). Ještě před pár lety patřil k elitě jesenického přeboru, ale pak přišla jedna nepovedená sezóna a po reorganizaci soutěže v roce 2010 pád do III. třídy. V letošním ročníku se po nevýrazném startu ale mužstvo dostalo do pohody a dalo jasně najevo, kam patří. Po sobotním vítězství nad Jiskrou Velká Kraš má Černá Voda v čele tabulky nedostižný osmnáctibodový náskok a může slavit postup (druhé Bernartice sice mají odehrát ještě šest zápasů, ale i kdyby vše vyhrály a Kameník už nebodoval, hovoří bilance vzájemných zápasů jasně ve prospěch Černé Vody). Sobotní zápas se odehrával na trávníku jako vystřiženém ze slabikáře - místo zastřiženého pažitu plocha jen kvetla žlutou barvou pampelišek a bílou sedmikrásek. Ovšem ani "madridská" výška trávy neměla na brankostroj domácích vliv, byť se domácí rozjížděli pomaleji a dokud byli hosté kompletní, jejich defenziva odolávala. Jiskra mohla jít překvapivě do vedení, ale přímý kop Šuláka Pavlíček s obtížemi vytáhl na roh. V 11. minutě Nátr uvolnil Mrvu, a ten poslal Kameník do vedení - 1:0. Hrálo se prakticky stále na jednu branku, ale domácí zahazovali i nemožné a tak z ojedinělého brejku mohli hosté vyrovnat, ale Pavlíček souboj tváří v tvář ustál. Ve druhé půli museli z týmu Velké Kraše pro zranění odstoupit Tirala a Doruška, a protože neměli nikoho na střídání, obrana hostí se rozpadla. Domácí si tak mohli otevřít střelnici a po brankách Minarčíka, J. Šlampy a M. Macečka (po 2) a trefě Vr. Bártka se dočkali dalšího rekordního vítězství.

Kameník Černá Voda: Pavlíček - Kysučan, M. Šlampa, O. Maceček, Ryšánek - M. Maceček, J.Šlampa, Nátr, Mrva - L. Nečesal, Minarčík; střídali D. Bártek a Vr. Bártek

Jiskra Velká Kraš: Paleček - Ruman, Šulák, Vybíral, Randus - Jánoš, Doruška, Šustr, Vysloužil - Ryba, Tirala

Diskusní téma: Černá Voda - Velká Kraš 8:1 (1:0)