Bělá - Velká Kraš 1:1 (1:0)

05.05.2012 14:00

Jiskra se postarala o senzaci.

Družstevník podal nejhorší výkon sezóny a nevyužil přesilovku. Hosté vyrovnali v deseti. Zlomená klíční kost Janošťáka.

Na domácích jakoby ležela deka z výprasku, který utržil v minulém kole na hřišti Jeseníku. Jejich výkon totiž zase klesl o třídu níž a tentokrát nestačili ani na celek z podpalubí okresního přeboru. Nešlo totiž vůbec poznat, že hrají mužstva z opačných pólů tabulky. Zápas se nevyvedl ani sudímu, který se trápil a hráčům obou celků spornými verdikty zvedal adrenalin. Stínem zápasu bylo i ošklivé zranění Janošťáka, který si po střetu s protihráčem komplikovaně zlomil klíční kost. Nepříliš záživný zápas moc fotbalové krásy nepobral. Hosté tradičně sázeli na bojovnost a domácí se dlouho proti důrazné obraně Velké Kraše nedokázali prosadit. Až ve 40. minutě se konečně ujali vedení. Bohužel z akce, při níž došlo právě ke zranění Janošťáka a hosté marně čekali na přerušení hry 1:0. Těsně před přestávkou zahráli domácí na vlastní šestnáctce rukou, ale míč se odrazil k Vybíralovi, který mohl do odkryté branky snadno vyrovnat. Sudí však zapískal faul a výhodu neponechal. Záložník Jiskry vypěnil a šel se po červené kartě zchladit do sprchy. Ve druhém poločase hráli hosté vabank. Na hřišti se jiskřilo a oba celky se na sudím marně dožadovaly pokutového kopu. V 78. minutě předvedla Velká Kraš povedenou akci po ose Jánoš - Ryba - Roubalík a posledně jmonovaný srovnal skóre - 1:1. Obě mužstva se v závěrečných minutách snažila strhnout zápas ve svůj prospěch. Jiskra měla blízko k brance po závaru před Lejsalem. Domácí míč do sítě hostů dokonce dostali, ale postranní sudí (laik z řad domácích) odmával ofsajd. Příznivci Bělé ho málem ukamenovali. Popravdě řečeno si ale domácí ztratili body sami vlastním mdlým výkonem, při němž nedokázali přehrát technicky méně zdatného soupeře, hrajícího navíc polovinu zápasu jen o deseti.

Sestava: Paleček - Janošťák, Šulák, M. Ondrušík, Randus - Hendrych, R. Tirala, Vybíral, Jánoš - Ryba, P. Roubalík; střídali J. Ondrušík a Vysloužil